איך חזרתי לגוף ולכושר אחרי הלידה? 7 טיפים משמעותיים שיעזרו לך להצליח 2018 .07. 16

כששומעים שאדמצ׳יק שלי בן 11 חודשים, לרוב אומרים שלא מאמינים לי שבכלל ילדתי. שמחה לקבל את המחמאה ואומרת שיש לי הוכחה שמעלה לי כל פעם חיוך ענק ומרחיבה את הלב, הבן והמשפחה שלי.
רוב הנשים עוברות שינוי פיזי גדול במהלך ולאחר לידה והחזרה למצב שלפני השינוי או לגוף חטוב יותר הוא ארוך וקשה עבורן ולפעמים גם מייאש.
אז איך חזרתי לגוף יותר יפה בעיני, תנועתי, חזק, חטוב יותר, מלא מוטיבציה ורצון לזוז מלפני הלידה?
אז ישבתי, חשבתי והתחלתי לרשום את כל התהליך שעברתי והאמת שהיו הרבה דברים,
אך צמצמתי עבורכן ל 7 דברים הכי משמעותיים כדי שגם אתן תדעו ותצליחו לעשות את השינוי הזה.

אז הנה לכן 7 דברים הכי משמעותיים שעזרו לי להצליח:

5

1. להודות בפחד, להסתכל לו בעיניים, לגייס אותו כחבר כדי לקבל תוצאה רצויה.

לפני שנכנסתי להריון, אחד הדברים שהפחידו אותי – זה לאבד את הגוף שלי. פחדתי מצלקות, עור רופס, אבדן שליטה על מה נכנס לי לפה.  הפחד צץ אחרי שנים רבות שהפרעות אכילה רחוק מאחוריי, פיתחתי שיטת הכושר ותזונה  WOW YOUR BODY שהצלחתי לעזור ולשנות את חייהם של עשרות אלפי ישראלים וזכיתי 5 פעמים באליפות ישראל בהנפת קטלבלס – ה"ספק" הרים את ראשו.
הבנתי  שהפחד מעביר לי שיעור בלסמוך על עצמי ועל דרכי היקום, לקבל את הגוף ככלי אחסון לנשמה שלי שמשקף את רגשות, הרגשות ואמונות.

נזכרתי בכל הנשים שעזרתי להן להיות עם גוף מדהים אחרי הלידה, באימונים אישיים, אימונים או יעוץ און ליין, וראיתי כאן הזדמנות לרכב על הצלחת השיטה שפיתחתי ואף לבדוק את יעילותה, והפעם  – על עצמי, בתזמון הכי רגיש מבחינתי. כמי שניסתה קודם כל על עצמי כל שיטת כושר כדי לראות מה עובד יותר, הייתה זו הזדמנות חד פעמית, אדירה ומרתקת בשבילי.
זה שלב שבו גם הצלחתי להיכנס להריון בכוחות עצמי אחרי לא מעט ניסיונות גם בעזרת הרפואה שכשלו.

בחרתי בתסריט הרצוי שיתמוך ביצירת המציאות הרצויה ונכונה לי שתמך בערכים שמזוהים אצלי עם הגוף שלי – של הרמוניה, בריאות, יופי וחוזק.

2. לשים מיקוד בתוצאה רצויה ולזכור שדבר בו אנחנו מתמקדים בו – יגדל. לטוב או לרע. לדמיין שהשגתם את המטרה ולהרגיש זאת בכל 5 החושים.
הפנמתי שאין לנו באמת שליטה על שום דבר חוץ מהמחשבות שלנו, ובכל רגע אנחנו בוחרים על מה להסתכל – חיובי או שלילי, חצי כוס מלאה או ריקה. שגם הם התרגום הסובייקטיבי שלנו המבוסס על פחדים, אמונות מגבילות והרגשות.

למשל, כשהתמקדתי במה אני רוצה למנוע, כשפחדתי מעור הרופס, מצלקות מניתוח וכד– פגשתי במדיה סיפורים נוראים שתמכו בפחד ובתוצאה הלא רצויה עבורי.
כשהתחלתי להתמקד בתוצאה רצויה לי, לדמיין אותה בכל החושים ולהרגיש שכבר השגתי אותה– לידה טבעית, התאוששות וחזרה קלה ויעילה לגוף אחרי הלידה, אימהות שמספיקות ומציגות גוף וואו בעיני– גם את זה התחלתי לפגוש יותר ויותר בסיפורים מסביב – השיקופים.
ראיתי את עצמי על שער של המגזין נחשב – בארץ ב"את", ב"לאשה" ובחו"ל –  WOMEN'S HEALTH ו- COSMOPOLITAN  כסיפור הצלחה, וחפת מאות אלפי נשים עם הדוגמה, השיטה והכלים שלי בכושר, תזונה ותודעה ושומעת מהן שקיבלו בעזרתי את התקווה, השראה ופתרון ממשי ומהפכני למציאות מיטבית וגוף חדש שזכו בו.

עשיתי גם אימונים שלי שהכינו אותי ללידה שתכננתי במשך כל תקופת הריון תוך שחרור השליטה ובטחון מלא ביקום, וידיעה שהכל פועל לטובתי.
וכך קרה.

8

3. לאכול כדי לתמוך בבריאות, תפקוד אופטימלי, בניית שריר, העלאת חילוף החומרים והרגשה אנרגטית וחיונית.

המטרה שלי לספק לגוף שלי את כל אבות המזון ומרכיבי תזונה שהוא צריך לבריאות ותפקוד מיטבי. לתמוך באימונים, להגדיל מסת שריר, להיות שבעה, מלאת אנרגיה, חיוניות וקלילות.
שימו לב – לא שמתי בכוונה כמטרה לרזות או לשרוף שומנים בבטן. כשהמטרה היא בריאות, תפקוד אופטימלי וחיוניות – הגוף ישיג את הבטן השטוחה לבד כערך שמתלווה למשמעות שאנחנו נותנים למילים מקדמות וחיוביות.

במשך ההריון ואחרי הלידה אני מקפידה על עקרונות התזונה שלי ומשולש הקדוש – נוסחה שפיתחתי לצורך הרכבה קלה של ארוחות בריאות, מחטבות ומשביעות.
ירקות בכל ארוחה, חלבונים, שומנים בריאים ופחמימות איכותיות במידה בהתאם לתיאבון שלי – כך נראות 90 אחוז מהארוחות שלי.
מקפידה לשתות הרבה מים לצורך והזנת העור והנקה.

כשמתחשק לי משהו טעים ומתוק בערב – יכולה להרשות לעצמי ארוחת האושר – גלידה, פרוסת עוגה, חתיכת שוקולד איכותי, או אחד הקינוחים הבריאים שלי שמהווים ארוחה בריאה ומפנקת במיוחד לפי המתכונים הקלים שלי. גם אם אכלתי משהו שנוי במחלוקת מבחינת סגולות החיטוב לעולם לא אכלתי תוך ייסורי מצפון או תחושה "הלך עליי ומחר דיאטה / ריצה / עונש.
משתמשת באמונת העוגן שלי: אם זה מה שהגוף שלי ביקש – הוא ידע להתמודד, לנצל לצורך ולחזור להרמוניה. וכך קורה.

4. תכנית אימונים חכמה והדרגתית. מטרה – בריאות, תפקוד אופטימלי ביום יום והנאה מהאימון.
איך – אימונים קצרים ויעילים עם משקל הגוף. איפה – בבית או בפארק. מתי – כשבייבי ישן או ביחד איתו

אחרי 6 שבועות של החלמה וקבלת אישור רשמי מהרופא להתאמן – התחלתי בהדרגה מ-0 כוח, לכן חזרתי לתכנית הבסיס.
עד אז הגוף החלים, היו כמה שבועות של דימום כבד, גלי חום ועייפות תהומית שלא הכרתי קודם. והשתדלתי לנוח בכל הזדמנות אפשרית בין ההנקות.

המטרה של תכנית האימונים שלי הייתה להחזיר ולחזק טווחי תנועה, לחזק את רצפת האגן, חגורת הבטן, להוסיף מסת שריר ולאט לאט לחזור למשקלי עבודה שלי בקטלבלס ספורט ולעלות שלב בתרגילים מסוימים עם משקל הגוף תוך ניצול יעיל של הזמן המועט והנאה מירבית.

שילבתי אימונים קצרים שהתמקדו במוביליטי, אימוני זרימה ואימונים מחזוריים בעזרת משקל הגוף בעיקר כשהבייבי שלי היה נרדם.

ושלא תטעו בעומס וזמן האימונים רוב האימונים הם כ 20 -25 דקות בלבד! חלקם 40 דקות לא יותר!!

התאמנתי לפי תכנית אימונים מסודרת שעכשיו היא הפכה לתוכנית שהפקתי עבור נשים שרוצות לחזור לעצמן אחרי לידה ב 100 יום וגם לאנשים שרוצים להיכנס לכושר ולראות שינוי משמעותי מבחינה פיזית  (התוכנית גם נותנת הדרכה תזונתית).

אימון מוביליטי זרימה מאפשר לפתח ולחזק טווחי תנועה תקינים, מוסיף חיוניות ואנרגיה, לחבר את התרגילים לתנועה אלגנטית שעוזרת ביום יום בכל פעילות במיוחד כשיש תינוק, להימנע מפציעות, לשפר קואורדינציה וגמישות, לשרוף שומנים ולהוסיף טונוס שריר ולפתח מודעות גבוהה ליציבה יפה ובריאה ולפתח מודעות להחזקת הבטן והגוף.
אימון מחזורי תורם כוח וסיבולת לב ריאה בצורה משולבת.

כך עשיתי פעמיים בשבוע אימון מוביליטי זרימה, ופעמיים נוספות – אימון מחזורי עם משקל הגוף, ופעם נוספת – אימון עם קטלבלס.

רוב האימונים שלי היו באינטנסיביות נמוכה ו בינונית בגלל שעות שינה מעטות, ולא אימונים אינטנסיביים שדורשים התאוששות ארוכה יותר וסיכון להיפצע כשעובדים בדופק גבוה.

8

5. טיפ להתמדה – תכנית אימונים מסודרת ולהקשיב לגוף

טיפ להתמדה – עצם זה שהיתה לי תכנת אימונים מסודרת – מאוד עזר לי להתמיד וליהנות, להיות בצד המבצע, לא לדאוג להרכיב כל פעם מחדש את התכנית לכל יום.
חשוב להקשיב לגוף, לנוח כשצריך ולתת פוש כשיש אנרגיה או פרץ מוטיבציה וכוח. להקפיד על טכניקה חשוב יותר מכמות חזרות או זמן האימון.

דבר שדרבן אותי להתקדם לאט ובהדרגה זה רצון להיות אמא בריאה, אנרגטית, יפה וחזקה למען הבן שלי, בן הזוג שלי, למעני והמתאמנים שלי

6. להיות אקטיבית, לשחק יחד עם התינוק, לטייל בטבע ובפארק. הרצון לזוז הוא שיקוף וביטוי לכושר יעיל שמשרת אותנו ביום יום ומתבטא גם בגוף יעיל וחטוב בהתאם!

חלק מהאימונים עם משקל הגוף עשיתי יחד עם אדם כמשחק וזמן איכות משותף, הוא על המזרן ואני מעליו בפלאנק או משעשעת אותו בקפיצות גורילה והוא מחזיר לי צחוקים וחיוכים ומדרבן להמשיך לזוז ולומד בעצמו על התנועה איכותית, יעילה באמצעות נוירוני מראה דרכם תינוקות קולטים ולומדים על העולם. (אפשר לראות את חלקם בערוצי המדיה שלי).

מה לגבי הריצות? שילבתי טיולים רגליים עם עגלה בלבד כפעילות כיפית שגם מנצלת את מאגרי השומן ללא אימפקט ועומס על הברכיים, הגב ורצפת האגן בשלב אחרי הלידה.

7

7. פרגון עצמי, גישה אוהבת, מקבלת וחומלת – מחוללים פלאים בהרגשה ובמראה המחוטב! נסו תרגיל קצר:

עמדו מול המראה והביטו בעצמכם בעיניים אוהבות ומפרגנות. קראו לעצמכם בשם ואמרו אני אוהב/ת אותך. התכוונו לכך, תנו לרגש אהבה להציף אתכם, כאלו מדובר במישהו קרוב והכי אהוב בעולם.

הזדקפו, תחזקו ירכיים והדקו את הבטן וחייכו. כבר הגוף נראה אסוף וחטוב ומצב רוח השתפר. תרגישו איפה אתם חשים ביקורת, חוסר שביעות רצון ושיפוט כלפי עצמכם, כלפי גופכם, מידת הצלחה שלכם וכד – באיזה איבר בגוף. אולי מדובר בכאב, לחץ, חוסר נוחות. תנשמו לתוך אותו המקום ואווררו אותו, תרפו.
תגידו "אני מקבל את עצמי וסולח. את יפה, את חטובה, את בריאה, את חכמה. אני אוהב אותך כפי שאת וגאה בך שהשגת את מה שרצית.

אתם תראו שברגע ששיניתם את ההרגשה הפנימית מביקורת, שיפוטיות, חוסר אהבה –  לאהבה, חמלה וקבלה עצמית – הרבה דברים טובים יקרו.
מוטיבציה תבער בכוחות מחודשים, החשק והנאה יציפו אתכם כגל, הגוף יראה וירגיש חיוני, בריא, יפה וחטוב בדיוק איפה ואיך שרציתם.

תמשיכו לתרגל את שינוי נקודת מבט בכל פעם שאתם חשים שינוי מצב רוח , ייאוש, חוסר סבלנות או ביקורת.

תנו לגוף שלכם לחוות איך זה מרגיש שכבר השגתם את המטרה שלכם – איך אתם נראים בגוף ה-WOW משלכם ומה בדיוק אתם רואים, מה אתם שומעים, איפה אתם נמצאים, מה לובשים, איך אתם נהניתם וחוגגים את ההישג!

הכל מסונכרן ומחובר. היקום אוהב אותך, זוכרת? תדעי שאם נתקלת בפוסט הזה, התחברת לסיפור ולשיטה והטיפים שלי – היקום ממש רוצה שתצליחי ותחווי את השינוי הגופני והתודעתי מסבל לשמחה, מקושי לקלות, מייאוש לבריאת המציאות המיטבית, לגוף בריא, חזק, יפה, בכושר ומלא אנרגיה, בלי דיאטה, עם אימונים קצרים ואפקטיביים והרגשה פנימית וחיצונית וואו!

באו ליהנות בעולם הזה, ומגיע לך, כי את WOW!

הצטרפי לתכנית הדיגיטלית WOW מ-0 ל-100 לכושר ותזונה אישית עם ליווי אישי
ותתחילי את הרומן עם הגוף החדש שלך!

 

בברכה,

ג׳ני קפלן

מאמתת כושר ותזונה האישית שלך

 

7

פוסטים נוספים

 • תכנית דיגיטלית לכושר ותזונה אישית עם ליווי אישי WOW מ-0 ל-100 2019 .08. 05

  אני מחפשת 30 נשים שרוצות להשיג גוף WOW חטוב, בריא ומלא אנרגיה, בלי להכניס את עצמך לדיאטת כאסח או לקרוע את עצמך באימונים אלה בעזרת אימונים קצרים, אפקטיביים, בנויים בצורה חכמה ותזונה בריאה, שפויה וטעימה. כמו שאתן הספקתן להכיר אותי, כל מה שאני מלמדת בתכניות שלי, אלו דברים שאני עושה בעצמי באופן קבוע והצליחו גם […]

 • 4 טיפים שיעזרו לך להתמיד! TRAIN Your DREAM 2019 .08. 04

  3 טיפים שלי שיעזרו לכם להתמיד בפעילות גופנית ותזונה טובה ולהגיע לתוצאות

 • נוהל בוקר WOW לאנרגיה גבוהה, חיטוב והעלאת חילוף החומרים 2019 .07. 25

  רוב חיי הגדרתי את עצמי כציפור לילה. משכתי עד השעות הקטנות עם ספרים, לימודים, כתיבת הפוסטים או סדרה. על פרץ היצירתיות והשקט של הלילה שכל כך אהבתי, שילמתי מחיר בבקרים, שהיו לא אנרגטיים במיוחד. הייתי חייבת בבוקר את הכוס קפה חזק במיוחד כדי להתעורר. עם בואו של אדם, ניסיתי לשמר את ההרגלים הישנים, את אהבה […]

 • ככה תחזרי מחופשה מפנקת עם בטן שטוחה! 2019 .07. 08

  לחזור מחופשה מפנקת עם בטן שטוחה – זה אפשרי! זה לא חייב להסתיים עם 2-3 קילו במותניים, בטן נפוחה ותסכול שהרסת את מה שהשגת בחודשיים שלושה של עבודה, ההפך! שנים הייתי בצד הזה של המתרס! אחרי שפיתחתי את השיטה שלי, גייסתי את אסטרטגיית תזונה והכושר גם לתחזוקת הגוף שלי בחופשה. בעיני, הרגשה אנרגטית וחטובה בחופשה […]