אליפות ישראל בהנפת קטלבלס 2016 והשיא הישראלי בסנאץ' נשים 2016 .03. 21

  11 למרץ 2016 התקיימה אליפות ישראל בהנפת קלטלבס אליה התכוננתי במרץ רב במהלך החודש האחרון.
  מדובר בסופשבוע המדהים בחיי, אינטנסיבי ועוצמתי, שהתחיל ביום הולדתי כיפי ומרגש שבו זכיתי לקבל כל כך הרבה ברכות מרגשות ומלאות אהבה, תודה רבה לכם חברים יקרים! חגגתי וביליתי עם המשפחה אהובה וחברים יקרים ואנשים שנושמים את האהבה לספורט כי בסנכרון קוסמי היום הולדת המשיך באליפות ישראל 2016 בהנפת קטלבלס, ובעיני ההשתתפות והזכיה זו המתנה הגדולה שהענקתי לעצמי.

  שבירת שיא אישי וקביעת שיא ישראלי חדש בתרגיל סנאץ' נשים

  5
  במהלך התחרות שברתי את השיא האישי הקודם שלי (156 חזרות), וקבעתי שיא ישראלי חדש של 172 חזרות בסנאץ עם 16 קג ב-10 דקות עם החלפת יד פעם אחת בלבד ולקחתי מקום ראשון בקטגוריית המשקל שלי (58 ק"ג). בשבילי להיות אלופת ישראל 4 פעמים ברצף זו התרגשות, כבוד והזדמנות לומר תודה למאמן העל שלי לקטלבל ספורט מיכאל ליסיצ'קין שנותן את הלב ואת הנשמה למתאמנים, למשפחה אהובה ולכל הקוראים ומתאמנים על הפרגונים והתמיכה שאני זוכה. ומתנה נוספת – גם מתאמנת יקרה שלי, אלופת ישראל אלינה בדנר, זכתה במקום הראשון בתרגיל סנאץ׳ עם 8 ק״ג עם 228 חזרות. אלו הדברים היקרי ערך שיש

  3

  איך מתכוננים לתחרות קטלבלס?
  התאמנתי בתכנית אימונים של סנאץ' שקיבלתי ממיכאל. בתקופת זמן קצרה של 3 שבועות שהיו ברשותינו, עם תכנית אימונים שהוכיחה את עצמה פעם אחרי פעם כווירטואוזית, לא קלה, אך אפשרית והכי חשוב יעילה. בנוסף, עשיתי 2 טיפולי פיזיוטרפייה והנחת קינזיוטייפים לשיפור ביצוע ביד ימין אצל פיזיוטרפיסט רון שביט מקליניקה "ספורט וספיין" שעובד עם ספורטאי עילית. ביצעתי תרגילי עזר עם גומיה שקיבלתי כשיעורי בית מרון ותרגילים עם קלאבל (אביזר אימונים מעולם ה-TACFIT, שדומה למחבט בייסבול במשקל 5 ק"ג שמשפר בין היתר אחיזה ויציבות שרירי הכתף, אמות ובטן).
  שבוע לפני התמקדתי במנוחה ותזונה תומכת, יום לפני עשיתי הכנה מנטלית – הדמיה של הביצוע והתוצאה הרצויה בדמיון
  בזמן המדיטציה. גם במהלך התחרות מיכאל היה לצידי עם הדרכה וטיפים צמודים וליווה אותי חזרה חזרה עד הניצחון.

  6

  איך שורדים את 10 דקות של המקצה בדרך לשיא ישראלי?

  5

  המקצה היה לא קל. תמיד יש יותר התרגשות הטבעית בגלל השעות ומצב התחרות. באיזשהו שלב, הפוקוס היחיד שקיים זה להישאר על הרגליים עם משקולת מחוברת ליד ולהמשיך לנוע. אלו רגעים שהרצון הכי גדול הוא להחזיר אותה לרצפה וללכת הביתה אבל אתה לא עושה את זה אלה מגייס את האור מולך שומע את הקול של המאמן שלך והולך ראש בראש עד הסוף. בלי רחמים, בצורה מדויקת ומחושבת עם מטרה להגיע לזמן של סוף המקצה ופשוט כמו בולדוזר להרוויח עוד ועוד ניקוד עם טכניקה טובה. למען האמת, בקטגוריה של המשקל שלי הייתי הספורטאית היחידה, לכן כביכול המקום הראשון היה מובטח לי (2 ספורטאיות נוספות עם 16 קג היו בקטגוריית משקל הגוף גבוהה יותר). אבל אם זה היה כל – זה היה מדי קל ולא מאתגר לכן ההחלטה שלי היתה להתחרות מול עצמי. כמטרה ראשונית – לשבור את השיא האחרון שלי ומשם, להגיע ל 170 חזרות שתוכננו כנקודת ייחוס אידיאלית ושמחה שעברתי גם אותה כי כל הזמן ידעתי שאני יכולה עוד. לצורך ההשוואה, 175 חזרות מהוות מבחן הסמכה לתואר מאסטר ספורט באוקראינה, ואם משווים לאליפות אירופה האחרונה – זוהי התוצאה שממוקמת בין המקום השני לשלישי בקטגוריית המשקל שלי.

  רמה בינלאומית של הארגון ומשתתפים:

  האליפות התקיימה בעיר לוד בחסות עיריית לוד ואירחה גם ספורטאי עילית ממדינות אחרות כגון פולין ואוקריינה. מרגש לראות כיצד הרמה עולה משנה לשנה. תודה לכל המארגנים על ארגון מתוקתק ומדוייק בסטנדרטים בינלאומיים של הארגון והשיפוט שנעשתה בהתנדבות מלאה של חברי פדרציה ישראלית לקטלבל ספורט IKSF כשבראשה מיכאל בורשטיין, ולדימיר דורוחוב ובינימין קרפולוב, וקבוצת ״ביחד״.

  6

  האווירה של הנצחון הגוף והרוח:

  במהלך התחרות היתה אוירה מדהימה של נצחון הגוף והרוח! גאה בכל הנבחרת שלנו Powerbells בהדרכתו של האחד והיחיד מיכאל ליסיצקין, שחזרו עם 16 מדליות זהב וגם כבוד למדינת ישראל, ארץ קטנה עם כל כל הרבה ספורטאי עילית בתחום הקטלבל – אלופי ישראל, אירופה ואפילו עולם.
  משמח לראות יותר ויותר נשים משתתפות באליפויות קטלבלס משנה לשנה, מתפתחות מבחינת הטכניקה והרמה ומנצחות בגדול!

  ביגוד והנעלה לאליפות:
  כרגיל השתמשתי בביגוד והנעלה של חברת אדידס המובילה בתחום הציוד האיכותי, היפה והנוח ביותר לאימונים לביצועים אתלטיים מקצועיים ברמות הכי גבוהות.
  גופיה וטופ של Adidas, מכנסיים AdidasStellaSport, נעלי הרמת משקולות Adidas Adipower.

  5
  למה בחרתי להתאמן, לעבוד ולהתחרות דווקא עם קטלבל?
  הרבה אנשים נרתעים מהנפת קטלבל בטענה שזה קשה מדי אבל מי שמנסה רק פעם אחת, מתמכר מייד, וזה בדיוק מה שקרה לי לפני כמה שנים כשגיליתי לראשונה את הכלי. מדובר באחד האימונים הקשים ללא ספק היות והוא דורש לא מעט כוח, עבודה סיזיפית על טכניקה, סיבולת של סופרטאנקר, כוח רצון, יכולת לעבוד ולהתמודד לבד עם הקשים פיזיים ומנטליים. ההתמודדות עם הקושי עוזרת לפרוץ כל תקרות הזכוכית בדרך לאני המשופר, החזק, המאמין בכוחות הגוף והנפש.
  4
  ברכות ותודות לסיום:
  תודה לחברים וספורטאים שעודדו ונתנו תמיכה במהלך התחרות, תודה רבה למשפחה האהובה שלי ובעלי המדהים על יום הולדת בלתי נשכח ומרגש, מרגישה הכי אהובה ומאושרת בעולם. מאחלת לעצמי ולכם חברים, הרבה בריאות, שפע של טוב ויצירה מתוך שמחה והנאה, הרבה הצלחה בכל הדברים שחשובים לליבנו, אהבה עצמית ושל סובבים, עשיה מתוך משמעות ושליחות, פרנסה טובה, קלות בהשגת יעדים והגשמה!
  6
  שלכם, נשיקות חמות, ג׳ני

  פוסטים נוספים